GÜNDEM Haber Girişi : 22 Eylül 2022 12:30

'Orman ürünleri ziyan olmasın' diye pelet fabrikası kurdu

 

 

Haberal25 –Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde ağaç kesimlerinin ardından geriye kalan ağaç parçalarının ziyan olmasına gönlü el vermeyen girişimci Bünyamin Şimşek, sıfırdan pelet fabrikası kurdu. Sıfırdan kurulan fabrikada biyoyakıt ürünleri üreten Şimşek kapasitesini artırmayı hedefliyor.

 

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde yaşayan girişimci Bünyamin Şimşek kurduğu pelet fabrikasıyla orman ürünlerini biyoyakıta dönüştürüyor. Daha önce ormancılık yaptığını ve ihaleyle girdiği işler sonucunda kesilen ağaçların bazı bölümlerinin kullanılmayarak ziyan olduğunu söyleyen Şimşek, bu duruma gönlünün el vermediğini ve bu ürünleri değerlendirmek için sıfırdan pelet fabrikası kurduğunu ifade etti.

 

 

Girişimci Bünyamin Şimşek, vatandaşların ormanlardan veya atölyelerinden arta kalan orman ürünlerini de belli bir ücret karşısında aldıklarını ve hem ekonomiye hem de geri dönüşüme katkı sağladıklarını dile getirdi. Zamanla üretim kapasitesini artıracak fabrika sahibi, bölgenin biyoyakıt ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.