GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mayıs 2024 11:34

Bu caminin minaresi varilden

Bu caminin minaresi varilden
Bu caminin minaresi varilden

Haberal25-Bursa’nın İznik ilçesindeki bir köyde görev yapan imam minaresi bulunmayan camiye petrol varillerinden minare yaptı. Çocukların camiye daha fazla gelmesi için bozuk akülü arabaları tamir ettirip camine bir çocuk bahçesi ile çikolata ve oyuncakların bedava satıldığı birde cami market kuran imam köyde 7’den 70’e herkesin gönlünü fethetti. İmamın sıradışı projeleri ilçe kaymakamı tarafından da ödüllendirildi.

 

İznik ilçesine bağlı 50 hanelik Yenişerefiye Mahallesi ile aynı isimde olan köyün tek camiine 8 ay önce görevlendirilen imam Olcay Özmen, sıradışı bir projeye imza attı. Görevlendirildiği çamide minare olmadığı için kolları sıvayan Olcay Özmen, hurdacıdan aldığı 9 adet petrol varili ile minare yaptı. Camii cemaatinin de yardımıyla varilleri üst üste koyup kaynaktan ve daha sonra yeşil renge boyayan imam Özmen, gösterdiği gayret ve özveri ile mahalle halkının takdirini ve sevgisini kazandı. İmam Özmen’e İznik Kaymakamı Recai Karal’da takdir belgesi verdi.

 

 

Bu caminin minaresi varilden

 

Çocukları camiye alıştırabilmek için çocuk parkı ve cami market açtı

 

Köy imamı Olcay Özmen’in projeleri varilden minare ile de sınırlı kalmadı. Köydeki çocukları camiye alıştırabilmek için ilçedeki hurdacılardan topladığı akülü arabaları ve oyuncakları tamir ettirip cami bahçesinde çocuk bahçesi kuran Özmen çikolatadan, kalem ve deftere, oyuncaklara kadar bir çok şeyin ücretsiz satıldığı cami marketi de çocuklar için hizmete soktu. 7’den 70’e herkesin takdirini kazanan imam Özmen, Tüm amacımız insanlara faydalı olabilmek. Bir önceki görev yaptığımız ilde de camimizde de minare yoktu orada da aynı şekilde minare yapmıştık. Bursa’ya geldik. 1953 yılında yapılan camiimizde minare yoktu. Variller ile yaparız dedik. Hurdacıdan aldığımız 9 varili birbirine kaynattık üzerine şerefesini ekledik şimdi çok güzel oldu” diye konuştu.

 

 

Bu caminin minaresi varilden

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.